Izdota grāmata par VPP EVIDEnT laikā paveiktajiem pētījumiem

Drukāt
Skatīts: 1300

Picture12019.gada 22.februārī Latvijas Universitātes Dabas zinātņu centrā sanāca kopā VPP EVIDEnT programmā iesaistītie, kā arī VPP EVIDEnT Stratēģiskās Uzraudzības grupas pārstāvji, lai kopā svinētu VPP EVIDEnT grāmatas “Latvijas ekosistēmu dinamika klimata ietekmē” izdošanu. Grāmatu izdevis LU Apgāds 2018.gada nogalē. Grāmatā apkopoti galvenie pētījumi, kas tika veikti VPP EVIDEnT laikā, un to rezultāti. Grāmata atspoguļo starpdisciplināros pētījumus par jūru, saldūdeņiem, pazemes ūdeņiem un sauszemi, kā arī siltumnīcu gāzu emisijas aspektus. Grāmatas galvenais redaktors ir Dr. Juris Aigars, savukārt autoru skaits sasniedz 88. Lai lejupielādētu grāmatas elektronisko versiju, spiest šeit

VPP EVIDEnT 3.zinātniskā konference

Drukāt
Skatīts: 1815

2017. gada 24. novembrī viesnīcas “Bellevue park Hotel Riga” (Slokas ielā 1, Rīgā) norisinājās VPP EVIDEnT 3.zinātniskā konference.

Prezentāciju sniedz Ivars Putnis (BIOR)

Lasīt tālāk: VPP EVIDEnT 3.zinātniskā konference

VPP EVIDEnT uzsāk rakstu sēriju "KLIMATA STĀSTI"

Drukāt
Skatīts: 3096

LATVIJAS KLIMATA STĀSTS I

 

Ievads

Šis ir īsais Latvijas klimata pārmaiņu stāsts. Mums Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē ir arī detalizēti pētījumi, pie kā strādājam – tagad arī Valsts pētījumu programmas EVIDENT ietvaros.

Klimats mainās. Gan sadzīviskā, gan profesionālā līmenī ir labi, ja ikdienā piedzīvotos laika apstākļus spējam salāgot ar klimata maiņu gaidām.

Pasaulē pētnieki pievēršas klimata maiņu tematikai, atspoguļojot sabiedrības un profesionāļu norūpētību par to, kas gan mūs sagaida.

Arī mums Latvijā ir svarīgi saprast – arī gatavoties, pielāgoties un izbaudīt klimata pārmaiņas. Lai to darītu, nevajadzētu paļauties uz receptēm, ko radījuši svešinieki savām – bieži vien mums svešām rūpēm un vajadzībām.

Lasīt tālāk: VPP EVIDEnT uzsāk rakstu sēriju "KLIMATA STĀSTI"

VPP EVIDEnT sadarbojas ar Baltic Earth

Drukāt
Skatīts: 2066

VPP EVIDEnT uzsāk sadarbību ar Baltic Earth(Earth System Science for the Baltic Sea Region). Baltic Earth mērķis ir uzlabot sapratni par Baltijas jūras reģiona zemes sistēmu funkcionēšanu. Baltic Earth ir BALTEX (The Baltic Sea Experiment) turpinājums, kas pēc 20 gadu veiksmīgas darbības divās fāzēs beidzās 2013. gadā. Saglabājot BALTEX izpētes konponentues Baltic Earth uzstādījis plašākus izpētes mērķus, aptverot atmosfēras procesus uz zemes un jūrā, kā arī procesus un ietekmes, kas sasitīti ar atmosfēru. Baltic Earth pagaidu zinātniskā vadības grupa jau ir formulējusi specifiskas starpdisciplinārus izpētes jomas, kuras programma atbalstīs.

Vairāk informāciju par Baltic Earth skatīt šeit.

Kontakti

Latvijas Hidroekoloģijas institūts

Tālrunis: +371 67601995 (administrācija)

E-pasts: hydro@latnet.lv

Adrese: Daugavgrīvas iela 8, LV-1048, Rīga

Autorizēties forumā